Manchego a kukuřičné lívance

Tyto jednoduché lupínky kukuřice mohou tvořit základní kámen svátku tapas. Pár s pikantní chobotnicí salát Neila Perryho.

Čas:
2 hodiny +
Dělá:
18 lívanců

Ingredience

Pro papriku jam

1/4 šálku extra panenského olivového oleje
1 středně hnědá cibule, tence nakrájená na plátky
3 polévková lžíce práškového cukru
1 lžička mořské soli
1/4 šálku kvalitního sherry octa
2 velké deseeded red capicum, tenké plátky

Pro béchamel

1 šálek mléka
1 čerstvý bobkový list, jemně pohmožděný pro uvolnění vůně
1/2 tymiánové snítky
1 malý stroužek česneku, drcený zadní stranou nože
1 celá hřebíček
2 lžíce nesoleného másla
1/4 šálku obyčejné mouky

Fritters

1 haldy lžíce nesoleného másla
1 středně hnědá cibule, jemně nasekaná
1 velký šálek čerstvých jader kukuřice
1/3 šálku sýra manchego, jemně nastrouhané
mořská sůl a čerstvě mletý černý pepř
obyčejná mouka, na drobení
1 vejce zbité 2 lžícemi mléka, na drobení
drobky panko
rostlinný olej pro smažení

Metoda

Pro džem zahřejte olivový olej ve velkém hrnci na mírném ohni. Přidejte cibuli a občas promíchejte, dokud nezměkne a nezačne vybarvovat – asi 5 minut. Přidejte cukr a sůl a vařte, dokud nezačne karamelizovat. Odplyněte octem a poté přidejte papriku za stálého míchání při nízkém zahřívání po dobu asi 1-11 / 2 hodin, dokud není směs v konzistenci jamovitá. Zkontrolujte koření. Džem se nejlépe podává při pokojové teplotě, ale lze jej vyrobit předem a chlazit.

Chcete-li vyrobit bešamel, smíchejte mléko, bylinky, česnek a hřebíček v pánvi na mírném ohni a přiveďte k varu. Postavte se po dobu 1 hodiny a nechte vyluhovat příchutě. Napětí do čistého hrnce a zahřátí na nízkou teplotu.

Roztavte máslo v pánvi na mírném ohni, přidejte mouku a několik minut neustále míchejte, dokud nebude zbarvená do písku. Postupně přidávejte infuzní teplé mléko, naběračku najednou, rozšlehávejte po každém přidání a přidejte. Pak vařte a rázně buďte dřevěnou lžící, dokud nezhustne a nezhladne. To bude trvat 3-5 minut. Odložte stranou a udržujte je zakryté v přilnavé fólii nebo papíru na pečení, aby se zabránilo tvorbě pokožky na vrcholu.

Chcete-li připravit lívanečky, roztavte máslo na pánvi na mírném ohni a vařte cibuli, dokud nebude měkká a průsvitná. Přidejte kukuřici a vařte dalších 5 minut nebo dokud nezměkne. Zpracujte dvě třetiny kukuřičné směsi v kuchyňském robotu, dokud nebude hladký. Přeneste do mísy a přeložte zbývající kukuřičnou směs, manchego a béchamel. Ochutnejte sezónu. Rozetřete na podnose a chlazte 1-2 hodiny, dokud není pevná.

Vložte mouku, směs vajec a drobky do samostatných misek. Jakmile je směs fritování pevná, rozvařte se na kousky vajec a mírně vyrovnejte. Ponořte se do mouky, smíchejte vejce a drobky, setřásejte přebytek. Opakujte se zbývající směsí.

Zahřívejte olej v hluboké pánvi nebo hluboké pánvi na 180 ° C. Jakmile je do oleje vložena fritovací směs, měla by se začít tvořit bublinky. Smažte v šaržích 2-3 minuty nebo do zlatova a vařte. Vypusťte papírový ručník. Podávejte s paprikou marmeládou a bocadillos (viz Hot Tips).

HORKÉ TIPY

Uvolněte nedělní oběd na tapas party přidáním lahodné čerstvé bocadillo (bageta) plněné mortadella, salámem nebo prosciuttem, hořkými listy radicchio nebo oholenou cos a ostrým citrusovým dresinkem nebo klopou aioli. Nezapomeňte na sangrii!

Namísto formování fritovací směsi na talířovité placičky, odtrhněte malé kousky cherry rajčat a hluboce smažte, abyste vytvořili rustikální vyhlížející mini lívanečky – ideální pro servírování na večírcích.

Džem z papriky se skvěle servíruje s téměř cokoli – grilovací jehněčí kotletky, pečené kuře nebo na steakovém sendviči.

Leave a Comment