Rybí paella

Nepřidávejte příliš mnoho ingrediencí – pamatujte, paella je hlavně o rýži a ingredience jsou tam jen proto, aby ji ochutnaly. Nemíchejte – opakuji – nemíchejte paellu. Musí mít na dně tmavou kůru, aby dodala tuto mírně kouřovou hlubokou chuť.

Čas:
1-2 hodiny
Slouží:
6 porcí

Ingredience

6 lžíce olivového oleje
6 velkých krevet
250 g kalamáry nebo sépie, očištěné a nakrájené na kroužky
sůl a pepř

Sofrito

1 cibule, jemně nasekané
2 stroužky česneku, nasekané
3 rajčata, slupka a jemně nasekaná
½ šálku vody

Paella

¼ tsp šafrán
2 lžíce teplé vody
2 lžičky sladké papriky
1 litr vody
⅓ hrášek
400 g rýže
150g bílé ryby (mýval, flathead nebo kanic), nakrájené na velké kousky
12 mušlí, vyčištěno
2 citrony, v klínech
2 lžíce nakrájené petrželky

Metoda

Zahřejte pánev paella. Přidejte 2 lžíce olivového oleje, pak krevety a kalamáry. Vařte několik minut, dokud není hnědá po celou dobu a dochutíme solí a trochou pepře. Vyjměte do mísy.

Pro sofrito

Přidejte zbytek oleje na stejnou pánev a když je horký, přidejte cibuli. Vařte na mírném ohni za občasného míchání, dokud cibule nezměkne a není zlatá.

Nyní přidejte česnek, vařte asi 7-8 minut, dokud nebude lehce zabarven a změkčen.

Nyní přidejte rajčata, osolte a osolte pepřem a pomalu vařte, dokud se nesníží sofrito a nezůstane žádná tekutina. Přidejte asi ½ šálku vody a pokračujte ve vaření, dokud se tekutina opět nesníží. To vše by mělo trvat asi 45 minut a lze to provést předem. Sofrito by mělo mít koncentrovanou chuť a hustou konzistenci.

Pro paellu

Během vaření sofrito jemně zahřejte šafrán na malém pánvi na několik minut, dokud nezmění barvu a nezvoní. Buďte opatrní, protože snadno hoří. Vyjměte z tepla, rozdrtit zadní lžíce a přidat do 2 lžíce teplé vody.

Přidejte krevetky, kalamáry a papriku do hotového sofrita a vařte, míchejte několik minut, poté přidejte vodu a přiveďte k varu. Ochutnejte směs, v případě potřeby přidejte sůl.

Přidejte šafrán, hrách a rýži a přiveďte k varu. Krátce zamíchejte a poté zahřívejte na nízkou teplotu. Položte kousky ryb a mušlí na rýži a trochu je strkejte, aby mohli vařit. Nemíchejte.

Vyjměte z ohně a přikryjte je utěrkou po dobu 10 minut, poté vyjměte utěrku a nechte ji před podáváním dalších 5 až 10 minut.

Protlačte citronovou šťávu a posypte nasekanou petrželkou.

Podávejte přímo z pánve.

Poznámka: Doba odpočinku na konci je rozhodující, aby se příchutě mohly oženit. Odpočívaná paella vždy chutná mnohem lépe než horká ze sporáku.

Leave a Comment